ثبت نام

معرفی پروژه «پی‌اچ‌پی از راه درستش»

مدیر ارشد و مؤسس سایت
آواتار کاربر
پست: 26
تشکر کرده: 16 پست
تشکر شده: 13 پست
تاریخ عضویت: 20 بهمن 91, 03:55
محل اقامت: اهواز

معرفی پروژه «پی‌اچ‌پی از راه درستش»

پستتوسط Nabi » 25 تیر 94, 14:11

پروژه «پی‌اچ‌پی از راه درستش» یک راهنمای ساده و جامع از بهترین روش‌های کدنویسی در پی‌اچ‌پی است. در مقدمه این راهنما آمده است:

اطلاعات بسیار قدیمی موجود در وب باعث می‌شود کاربران جدید پی‌اچ‌پی دچار سرگردانی شده و عادت‌های بد کدنوشتن (از جمله نا امن بودن کد) را در آن‌ها ایجاد می‌کند. پی‌اچ‌پی: از راه درستش یک راهنمای ساده و جامع از بهترین روش‌های کدنویسی در پی‌اچ‌پی است، که به بسیاری از راهنماهای معتبر در وب پیوند دارد که اکثر آن‌ها شامل بهترین روش‌های کدنویسی هستند.
استفاده از پی‌اچ‌پی استاندارد خاصی ندارد. هدف این وبسایت معرفی موضوعاتی برای توسعه‌دهندگان پی‌اچ‌پی است که تا به حال با آن برخورد نکرده‌اند، همچنین معرفی ایده‌هایی برای افراد حرفه‌ای است که ممکن است سال‌ها از این ایده‌ها استفاده کرده بدون اینکه به یاد داشته باشند. این وبسایت شما را به استفاده از یک ابزار خاص سوق نمی‌دهد بلکه گزینه‌های مختلفی پیش روی شما می‌گذارد، که هر زمان لازم باشد تفاوت بین آن‌ها گفته می‌شود.
این یک سند فعال و در حال تغییر است که طی بازه‌های زمانی با اطلاعات جدید و کاربردی جایگزین می‌شود.


مطالعه و بکارگیری این راهنما در همه پروژه های پی‌اچ‌پی چه برای افراد آماتور که در ابتدای راه هستند و چه برای حرفه ای ها شدیداً توصیه میشود.

این هم لینک ترجمه فارسی این راهنما: http://novid.github.io/php-the-right-way

mjm از این پست تشکر کرده است.

بازگشت به مقالات آموزشی PHP

چه کسی آنلاین است

کاربران حاضر در این انجمن : کاربر عضو شده ای موجود نیست و 0 مهمان